Şu an tarayıcınız Javascript kullanımını engelliyor ya da desteklemiyor.

Sitemizi verimli gezebilmeniz için tarayıcınızın Javascript özelliğini açmanız gerekmektedir.

KİK Kararları Mahkeme Kararları Hakkında Mahkeme Kararı Olan KiK Kararları Detaylı Arama
Sıkça Sorulan Sorular Yazdır E-posta

Aşağıda sitemiz ve çalışma sistemimizle ilgili Sıkça Sorulan Soruları görebilirsiniz. Cevabını görmek istediğiniz sorunun üzerine tıklayabilirsiniz.

Kamu İhaleleri ve KiK Kararları'nın içeriği ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular için lütfen soldaki menüde bulunan Bunları Biliyor musunuz? 'a tıklayınız.

Kamu İhale Kurulu tarafından 2003 yılından bugüne kadar verilen yaklaşık 70.000 adet Uyuşmazlık Kararını ve bundan sonra da verilecek tüm Uyuşmazlık Kararlarını okuyup, binlerce sayfa dolusu gereksiz detayı arındırdıktan sonra konularına göre tasnifini yapıyor, hazır bir şekilde ve 6 aşamalı olarak hizmetinize sunuyoruz;
Bunlar;
1. Başvuruya konu ihalede işin adı ve idarenin bilgisi,
2. Kararın verildiği tarih ve sayı numarası,
3. Şikayet konusu ve iddialar,
4. Verilen kararın yasal gerekçesi,
5. Verilen karar,
6. Kurul karar sonucu.
Daha detaylı bilgi için lütfen Hizmet Kapsamımız'ı okuyunuz.

Bu sorunun ayrıntılı cevabını soldaki menüde bulunan Yayınlanmış KiK kararlarından nasıl faydalanabilirim?'de bulabilirsiniz.

(Sadece 2020 yılı için örnek;) Kamu İhale Kurulu'nun 2020 yılında yayınladığı kararlar 2200, kikkararlari.com'un yayınlanmış KiK Kararlarını eleyerek, kararlardaki önemli noktaları belirterek ve kategorilere ayırarak yayınladığı kararlar ise sadece 410 adettir.

2200 adet karar içerisinde aramak zorunda olduğunuz bilgiyi 410 karar içerisinde hemen bulabilmenin kolaylığı ve ayrıcalığı, kazandığınız zamanınızın sizin için olan değeri, aynı zamanda kikkararlari.com'un da sizin için olan önemidir.

Kamu İhale mevzuatı ve ikincil mevzuatta meydana gelen sürekli değişiklikler ve Kamu İhale Kurulunun bir konuda değişik kararlar vermesi, KiK kararlarının sürekli takip edilmesini gerektirir.

Sitemizin sol tarafında bulunan detaylı arama butonuna tıkladıktan sonra, açılan sayfada bulmak istediğiniz kelimeleri birlikte arayarak, istediğiniz konu ile ilgili karara daha kolay ulaşabilirsiniz, 

ya da

Sitemizin sol tarafında bulunan KiK kararları butonuna tıkladıktan sonra, açılan sayfada bulmak istediğiniz konuyu ilgili ana başlık içinde de kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Sitemizde yayımlanan KiK kararlarına ve diğer hizmetlerimize erişebilmeniz için siteye abone olmanız ve abonelik ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Ancak abone olmak istemiyorsanız, Mobil Ödeme seçeneğimiz ile sadece istediğiniz karar için sms ile ödeme yaparak kararları okuyabilirsiniz.

Bir kurul kararının alındığı dönemdeki mevzuat yürürlükte olup geçerli olduğu müddetçe o karar da sitemizde yayımlanır, mevzuata göre yürürlüğü kalkan karar sitemizden silinir.

Çok nadir de olsa, bazen bir KiK Kararında iki veya daha fazla konuda önemli kararlar çıkabilmektedir. Bu nedenle, aynı KiK Kararı içinde farklı konularda kararlar verildiyse, her verilen kararın ait olduğu kategoride olmasını sağlamak amacıyla ilgili kategorilerden aynı karara bağlantı verilmektedir.

Yayımlanan KiK Kararları içinde aynı konudaki bazı kararlar birbirine zıt olabilmekte fakat bu kararlar içinde, geçerlilik bakımından son verilen karar daha fazla önem arz etmektedir. Fakat birbirine zıt kararların ayrıntılı okunması ve kararlara gerekçe olan hükümlerin irdelenmesi, daha sağlıklı fikir edinilmesi açısından faydalı olabilir.

Bir konudaki KiK kararını öğrenmek kadar, o kararın yasal gerekçesini de öğrenmek önemlidir.

Sitemizde yayımlanan kararlardan, sadece kırmızı renk iddiaları, mavi renk gerekçeleri, siyah kalın harfler kararın daha iyi anlaşılması için önemli bilgileri, mavi ve altı çizili olan bilgiler de verilen kararı ifade eder.

Dolayısıyla sitemizdeki kararları okurken bu bilgiler eşliğinde okursanız, hem kararın yasal gerekçesinden haberdar olur hem de verilen kararı daha iyi anlayabilir ve yorumlayabilirsiniz.

Sitemizin Abonelik Sistemi ücretli abonelik temeline dayanmaktadır. Abonelik sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Abone olabilmeniz için ilk önce soldaki menüde bulunan Abone ol bağlantısını kullanarak abonelik bilgilerinizi oluşturmalısınız. Daha sonra abone olmak istediğiniz süreye göre (1 Aylık, 3 aylık, 6 aylık veya 1 yıllık) Abonelik Ücretleri sayfasında belirtilen ücreti, Kredi Kartı ile online olarak ya da banka hesabımıza EFT-Havale yaparak veya Posta Çeki hesabımıza havale yaparak ödemeniz gerekmektedir.

Aboneliğiniz, Kredi Kartı ile ödeme yaptıysanız otomatik olarak hemen aktif hale gelir; EFT-Havale ile ya da Posta Çeki ile ödeme yaptıysanız tarafımızca en kısa süre içerisinde aktif hale getirilir ve aboneliğiniz başlar.

Yardım Sayfalarımızda bu konu ile ilgili bir açıklamamız mevcut, okumak için tıklayınız.

Abonelik ödemesini Abonelik sayfasında belirtildiği gibi EFT-Havale ile, Posta Çeki ile, ya da Kredi Kartı ile ödeyebilirsiniz.

Sitemiz, Kredi Kartı ödemelerini 128-Bit SSL şifreleme kullanılarak Sanal POS aracılığı ile doğrudan banka ile iletişime geçerek almaktadır. Bu sistemle siz kredi kartı bilgilerinizi sitemize girmeden doğrudan bankaya ulaştıracaksınız. O nedenle sitemizde kredi kartınızı kullanırken herhangi bir risk bulunmamakta, Kredi Kartınız ile %100 Güvenli Ödeme yapabilirsiniz. (Kredi Kartı Güvenliği sayfamızı ziyaret etmek için tıklayınız)

Yardım Sayfalarımızda bu konu ile ilgili bir açıklamamız mevcut, okumak için tıklayınız

Yardım Sayfalarımızda bu konu ile ilgili bir açıklamamız mevcut, okumak için tıklayınız

Yardım Sayfalarımızda bu konu ile ilgili bir açıklamamız mevcut, okumak için tıklayınız

Yardım Sayfalarımızda bu konu ile ilgili bir açıklamamız mevcut, okumak için tıklayınız

Yardım Sayfalarımızda bu konu ile ilgili bir açıklamamız mevcut, okumak için tıklayınız

Yardım Sayfalarımızda bu konu ile ilgili bir açıklamamız mevcut, okumak için tıklayınız

  Yardım Sayfalarımızda bu konu ile ilgili bir açıklamamız mevcut, okumak için tıklayınız

Yardım Sayfalarımızda bu konu ile ilgili bir açıklamamız mevcut, okumak için tıklayınız


 
[ Geri ] [ Yukarı ]

İçerik İstatistiği

KiK Kararları: 12.723 Karar
 - Bu Hafta (08.04-13.04): 0
 - Geçen Hafta(01.04-07.04): 5
 - Bu Ay (Nisan): 5
 - Geçen Ay (Mart): 50
Kategori: 162
Haberler: 704

Abone İstatistiği

31 misafir ve 16 abone bağlı
Abone Sayısı: 8819
Abone Oranları:
  - Giriş (1 ay): % 6,25
  - Bronz (3 ay): % 0,63
  - Gümüş (6 ay): % 0,00
  - Altın (12 ay): % 27,50
  - Kamu Altın (12 ay): % 65,63
Ziyaretçi Sayısı: 2.999.178
Final Bilgi Hizmetleri     kikkararlari.com facebook     kikkararlari.com twitter
256-Bit GeoTrust SSL Sertifika
Ödeme Seçenekleri
Bu Sayfayı Paylaş X

"Bilginin Kısa Yolu.."